Дніпровський район
www.dnipr.dp.gov.uaНовий туристичний магніт Дніпровського району!

07 липня 2021 року голова Дніпровської районної ради Максим Лещенко та депутат районної ради Олександр Дєєв разом з Новоолександрівським сільським головою Олександром Візіром, за зверненням стурбованих мешканців села Новоолександрівки, здійснили виїзд на об’єкт історико – культурної спадщини (курган) «Український стоунхендж».
Новоолександрівський курган один із найбільших курганів в Україні. За оцінками археологів вік кам’яних споруд налічує 5000 років.
За підсумками сесійних обговорень Новоолександрівською сільською радою направлено лист до Міністерства культури та інформаційної політики України та управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації з метою отримання обґрунтованих послідовних дій щодо збереження історико – культурної спадщини – кромлеху з гранітних брил, що знайдені при дослідженні кургану № 6048/1, та залишення його на обліку сільської ради.
Олександр Візір акцентував, що Новоолександрівська сільська рада зацікавлена в збереженні історико – культурної спадщини – кромлеху з гранітних брил. Співробітниками сільської ради постійно проводиться моніторинг за будівництвом біля культурної спадщини (кургану) та здійснюється контроль за додержанням охоронної зони навколо об’єкта культурної спадщини.